24 lut Brak komentarzy admin Simbic , ,

Pośród Polaków można zauważyć trend, iż jako idealne miejsce na wczasy, weekend, wypoczynek wskazują takie, gdzie jest ładnie, ciepło, tanio, a także tam gdzie jest oczywiście plaża, woda. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się wakacje w krajach Europy południowej, lub zachodniej, gdzie panują właśnie takie komfortowe warunki. Jednak spotkać można też sympatyków odwiedzania innych krajów, gdzie również można korzystać z mnóstwa atrakcji, jak na przykład zwiedzanie, czy zapoznawanie się z tamtejszą kultura, tradycją. Pośród takich interesujących krajów znajduje się z pewnością Litwa. Jest to nadbałtycki kraj, który sąsiaduje z Polską i znajduje się w północnej części Europy.
Odwiedzając Litwę warto zwrócić na miejsca, które w szczególny sposób zapisały się w historii. Pośród nich należy niewątpliwie wymienić takie, jak na przykład Ostra Brama w stolicy- Wilnie, albo Góra Krzyży, jak i również takie miejsce jak Baszta Giedymina, czy też położony w urokliwym i ciekawym miejscu Zamek w Trokach. Litwa jest miejscem, gdzie tego typu atrakcji jest naprawdę bardzo dużo. Właśnie z tego powodu, planując wyjazd na Litwę warto zarezerwować na to nieco dłuższy okres czasu, gdyż bez wątpienia zostanie on dobrze spędzony. Na pewno ogólnie godne uwagi są takie miasta, jak chociażby stolica, czyli Wilno, a także i Kowno.
Gdy ktoś decyduje się na spędzenie ferii, czasu wolnego, czy może zwyczajnie ma zamiar odwiedzić Litwę, to dobrze aby uprzednio zdobył choćby podstawową wiedzę na temat tego urokliwego państwa, które graniczy z Polską. Przede wszystkim należy wiedzieć jaka waluta obowiązuje w tym kraju, dzięki temu nie pojawią się różnego rodzaju przykre niespodzianki podczas zakupów, rezerwacji, czy po prostu spraw związanych z płatnościami. Na pewno ciekawym dodatkiem byłaby też nauka przynajmniej paru często używanych słów, czy fraz, na przykład tych grzecznościowych w języku litewskim. Dzięki temu będzie można łatwiej się porozumieć na przykład podczas rezerwacji pokoju, czy też kupowania pamiątek, albo zamawiania posiłków. Można także nieco lepiej poznać tamtejszą kulturę i tradycje po to, żeby chociażby nie zrobić, albo nie powiedzieć czegoś, co dla kultury danego narodu jest nie miel widziane. W tym celu doskonale nadają się wszelkiego rodzaju przewodniki dla turystów, czy podróżników, które są napisane tak, żeby właśnie przybliżyć informacje o danym kraju, a także ułatwić jego poznanie.
Na pewno godnym uwagi jest też fakt, że taki wyjazd, czy pobyt na Litwie jest opcją tańszą, aniżeli chociażby wakacje w państwach Europy Zachodniej, czy Południowej, z tego powodu jest to doskonała propozycja dla tych osób, które mają nieco mniejszy budżet na wakacje, czy też nie chcą wydawać zbyt dużej ilości gotówki. Jednak to nie są to jedyne korzyści związane z pobytem na Litwie, jak już zostało wspomniane to niesamowicie ciekawy i atrakcyjny kraj, który może zachwycać, zaciekawić i powodować, że ktoś z ogromną przyjemnością wróci tam w najbliższym czasie, żeby poznać ten kraj jeszcze bardziej.