24 lut Brak komentarzy admin Simbic , , ,

Całkiem często destynacją zagranicznych wycieczek jest dobrze znana i lubiana Brazylia. W czasie jednej wycieczki ani jeden podróżnik nie ma możliwości, żeby odwiedzić wszystkie miejsca godne uwagi.

Upalna Amazonia
Region Amazonii jest wilgotny i gorący, z tego powodu wspaniałym okresem na przygotowanie wycieczki w to miejsce jest pora sucha która przypada na czas między październikiem a czerwcem. Wyprawy do Północnej Brazylii zachęcają do zwiedzania pobliskich miejscowości, równocześnie nie rezygnując z podróży do brazylijskiej dżungli. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala zobaczyć naskalne malowidła sprzed najprawdopodobniej tysięcy lat. Wśród amazońskiej dżungli warto odwiedzić teatr opery (Teatro Amazonas) znajdujący się w miejscowości Manaus. Jest on wyposażony w marmury z półwyspu apenińskiego i w stal pochodzącą z Anglii oraz ruchome wyposażenie z Paryża. Kopuła teatru jest wykonana z bardzo licznych ceramicznych płytek zdobionych i malowanych barwami narodowymi Brazylii. Manaus to także tak zwane pływające miasto (cidade flutuante) i płynąca przez prawie siedem tysięcy kilometrów rzeka Amazonka.

Rio de Janeiro
Wspaniałym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej charakterystycznym miejscem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). szczyt tej góry wieńczy posąg Chrystusa Króla Odkupiciela. Zdobywając górę, zyskujemy szansę, by napawać się widokiem popularnych plaż: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas a także dostrzec biedniejsze dzielnice miasta tak zwane fawele. Godna uwagi jest również Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice miasta zapełniają się szybko tysiącami ludzi w czasie kilku dób przypadających na świętowanie karnawału.

Cud świata
Jednym z najcudowniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest położony na granicy Brazylii i Argentyny. Plusk wody jest rejestrowalny nawet z odległości przekraczającej 20 km. Jest to najbardziej imponujący wodospad o wyjątkowo ciekawym punkcie – Gardle Diabła w kształcie litery U. Oprócz wodospadu warto zobaczyć Pantanal – szerokie równiny – bagna mieszczące się w zachodniej Brazylii. Region taki jest nieujarzmiony ręką ludzką a zarazem obfitujący w unikalną przyrodę. Wśród fauny zamieszkującej te tereny znajduje się: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne małpy, nandu, kajman i anakonda, a także pirania.

Nowoczesna stolica
Brasilia to miasto o stażu jedynie kilkudziesięcioletnim (założone w 1956 r.). Wartym zwiedzenia jest Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Kościół Matki Bożej z Aparecidy, i także obiekt sportowy Estádio Nacional de Brasilia. Jeśli się chce odpocząć, należy przejść się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Składają się na nie naturalne plaże o podłożu piaskowym oblane z dowolnej strony niebieską laguną, rozciągające się na łagodnych wodach. Podróżnik będzie mógł spotkać w tym miejscu plamy kokosowe oraz lazurowe oczka wodne. W razie chęci wybrania się na większą ilość wyjątkowych plaż, można pomyśleć o mieście umiejscowionym nad Atlantykiem – Fortalezę i znakomite Plaże Cumbuco a także wydmy Canoa Quebrada oraz klify w Morro Branco. Malowniczo umiejscowione miasto Salvador może natomiast pochwalić się wieloma zabytkami, między którymi znajdują się posąg Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim a także Palácio Rio Branco. Wśród cenionych miejscowości, w których d się mieć cudowny urlop w przybrzeżnym ośrodku wśród soczystych wzgórz i białych plaż jest z pewnością Armação dos Búzios.