19 cze Brak komentarzy admin Simbic , ,

Podróż własnym samochodem ma swój urok. Nie zawsze jednak chcemy ciągnąć się autem przez całą Europę albo jeszcze dalej. Taka wycieczka wcale nie musi być atrakcyjna, zwłaszcza dla kierowcy. Dlatego coraz częściej również Polacy decydują się na wakacje, podczas których łączą przelot samolotem, z wynajmem auta na miejscu.

Polacy na wakacjach

Jeszcze do niedawna wielu polskich turystów decydowało się na wycieczki do położonych w kurortach hoteli, podczas których niewiele zwiedzano, ograniczając się do siedzenia w basenie. Oczywiście tak też można, każdy wypoczywa tak, jak lubi. Na szczęście wśród polskich turystów coraz częściej obserwujemy zmianę tego nastawienia. Stają się oni coraz bardziej ciekawi świata i chcą odkrywać kraje, do których przyjeżdżają. To właśnie zwiedzanie staje się coraz częściej kryterium, które decyduje o wyborze wakacyjnej destynacji.

Lot samolotem na miejsce to zwykle najwygodniejszy sposób transportu. Podróżuje się szybko, przez co nie traci się cennego na urlopie czasu. Można zdecydować się na zakup kompletnej wycieczki, podczas której oferowane są liczne atrakcje, wśród nich również zwiedzanie ciekawych miejsc. Ale warto też rozważyć wyjazd, podczas którego sami będziemy decydowali, dokąd chcemy pojechać.

Dlaczego warto wynająć auto?

Firmy oferujące wynajem aut dostępne są w każdym kurorcie. Większość hoteli ma podpisane umowy z firmami zajmującymi się tego rodzaju usługami. Zazwyczaj do dyspozycji turystów są różne modele samochodów. Można wybrać pomiędzy niewielkim autem, idealnym, jeżeli chcemy się wybrać na zwiedzanie we dwójkę, a czymś większym, w czym pomieścimy całą rodzinę.

Wynajem aut wiąże się zazwyczaj z koniecznością posiadania ubezpieczenia. Dlatego warto dowiedzieć się, jaki rodzaj ubezpieczenia oferuje nam dostawca samochodu w cenie wynajmu. Często są to bardzo dobre polisy, sprawiające, że turysta może bez obaw jeździć, nie bojąc się konsekwencji jakichś drobnych otarć lub uszkodzeń. Jeśli jednak takowe powstaną, trzeba o tym koniecznie powiadomić wynajmującego.
Wynajęte auto sprawia, że wakacje stają się sposobem na spełnianie marzeń. Możemy dotrzeć tam, gdzie chcemy i kiedy chcemy, bez konieczności oglądania się na innych. To niewątpliwie ogromny atut.

Od kogo wynajmować samochód

Wśród turystów dominuje opinia, że powinno się wynajmować auta przede wszystkim od dużych, międzynarodowych firm. Są to najbardziej pewne samochody. Możemy im wierzyć, jeśli chodzi o regularne serwisowanie pojazdów.

Sporo w tym prawdy. Nie znaczy to jednak, że tańsza opcja, od mniej znanej firmy, proponującej nam wynajem auta, to zły wybór. Jeżeli ofertę tą promuje nasz hotel, to generalnie możemy jej zaufać, ponieważ hotel nie będzie chciał stracić renomy przez zewnętrzną firmę. Jeśli zaś jest to po prostu lokalna firma wynajmująca samochody, warto zasięgnąć na jej temat opinii w internecie. Samo wpisanie nazwy w wyszukiwarkę i komentarz innych użytkowników powinno w tej sytuacji wystarczyć. Mądrzejsi o doświadczenia poprzednich klientów, jesteśmy w stanie wybrać właściwą ofertę.