24 lut Brak komentarzy admin Simbic , ,

Jeśli chodzi o to, jakie kierunki na wakacje obierają Polacy, to można zauważyć tendencję, że największą popularnością cieszą się rejony południowe, zachodnie, gdzie jest pięknie, a także można korzystać z kurortów morskich. Jednak pomimo niewielkiej popularności na Starym Kontynencie jest wiele urokliwych zakątków, do których warto się wybrać, aby obejrzeć mnóstwo cudownych i inspirujących rejonów. Do takich zalicza się bez wątpienia takie państwo jakim jest Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Choć może nie jest to idealny kierunek dla prawdziwych amatorów szumu fal, plaży, słońca i upalnej pogody, to jak się okazuje jest to wyjątkowo piękny i atrakcyjny kraj pod względem walorów krajoznawczych, a także swojej wyjątkowej i niespotykanej malowniczości.
Podczas pobytu w Estonii bez wątpienia nie należy zrezygnować z obecności w samym sercu Estonii- Tallinie, który jest bardzo atrakcyjny jeśli chodzi o ilość i jakość zabytków, jak i również ogólnie jest pięknym i ciekawym miastem, najlepiej jest przyjechać tam na nieco dłuższy czas, ponieważ miejsc, które warto zobaczyć w stolicy Estonii znajduje się naprawdę dość dużo.
Estonia to prawdziwy raj dla koneserów zwiedzania, zwłaszcza, że znajdują się tam takie perełki, jak chociażby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, albo Zamek Toompea. W trakcie pobytu w tym kraju warto również wybrać się do miejsca takiego, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam spotkać potrafią każdego wprowadzić w zdumienie, naturalne krajobrazy tego parku są mówiąc wprost piękne, szczególnie gdy ktoś udaje się tam w słoneczny dzień, albo w czasie zachodu słońca, wtedy niesamowite widoki robią jeszcze większe wrażenie.
Pomimo że może rejon Europy Północnej nie jest szczególnie często wybierany przez naszych rodaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to jednak dobrze jest wiedzieć, że są miejsca, które naprawdę są godne zainteresowania i warto przemyśleć wyjazd w takie miejsce, szczególnie, że koszty podobnego wyjazdu najczęściej są bardziej przystępne, aniżeli w przypadku wizyty w częściej uczęszczanych krajach Europy zachodniej, zwłaszcza w sezonie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyprawą do Estonii dobrze jest uprzednio przygotować się do podobnego wyjazdu. Mam na myśli tutaj przede wszystkim o to, żeby dało się ten kraj w pewnym sensie poznać jeszcze przed samym wyjazdem. Dobrze jest nauczyć się elementarnych zdań w lokalnym języku, jak choćby „dobry wieczór”, „przepraszam”, „dziękuję”, „którędy dojdę?”, rzecz jasna w znacznej części państw starego kontynentu znajomość języka angielskiego wystarcza do tego, żeby z łatwością się komunikować, pomimo tego znajomość kilku podstawowych zwrotów jest z pewnością ciekawą i dobrze odebraną odmianą. Przed samym wyjazdem należy także zasięgnąć informacji jaka waluta obowiązuje w danym kraju. W przypadku, żeby bez większych problemów można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Z pewnością podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę przyciąga tamtejsza kuchnia, która także słynie z lokalnych typowo tradycyjnych potraw, które to są wyjątkowe i mogą zapewne zasmakować wielu osobom, dlatego też w czasie pobytu warto odwiedzać tam dobre knajpy i jadłodajnie. Wyjazd do Estonii będzie świetnym pomysłem dla osób szukających niecodziennych przeżyć, lubiących chodzić własnymi drogami oraz potrafiących docenić dobrą kuchnię.