19 cze Brak komentarzy admin Simbic , ,

Wrocław to wyjątkowe miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci z radością podążać będą szlakami wrocławskich krasnali, młodzież spotykać się na modnych koncertach, zainteresowani kulturą odwiedzą liczne muzea i teatry, starsi odpoczną w cieniu jednego z miejskich ogrodów, a rodziny zwiedzą wrocławskie zoo.

Jak zaplanować zwiedzanie Wrocławia

Turystyka w mieście jest bardzo dobrze rozwinięta. Widać to po ilości obiektów noclegowych różnej kategorii, punktów gastronomicznych oraz przewodników mówiących wieloma językami obcymi. Zwiedzanie miasta warto zaplanować w oparciu o ilość posiadanego czasu. Bardzo często jest go zbyt mało by móc jednorazowo dogłębnie poznać całe miasto. Wówczas warto ustalić priorytety oraz cele do zrealizowania w razie nadmiaru czasu.

Wycieczki zorganizowane

Sposobów na zwiedzanie miasta jest wiele. Najpopularniejszym jest zamówienie kompletnego pakietu w biurze turystycznym. Wówczas wyjazd jest od a do z zaplanowany przez organizatora, a nad poprawnością jego realizacji czuwa pilot wycieczki. W ramach wyjazdu zorganizowanego oferowany jest najczęściej przejazd, noclegi, posiłki oraz wstęp do wybranych obiektów, zgodnie z programem wycieczki. Opcja ta posiada wiele zalet i warto wybrać ją, gdy brak czasu i chęci na samodzielne planowanie.

Wycieczka szyta na miarę

Wielu turystów decyduje się na indywidualną organizację zwiedzania miasta. Wycieczka taka z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Wiąże się to również z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu przed wyjazdem na zapoznanie z bogatą ofertą hoteli, restauracji oraz atrakcji. Warto jednak zrobić to dokładnie, żeby uniknąć sytuacji zawodu np. jeśli dane muzeum nie jest czynne w poniedziałki albo pora karmienia w zoo właśnie minęła.

Punkty obowiązkowe

Wrocław to duże miasto, a ilość atrakcji może wręcz przytłaczać. Przeważnie wycieczki są zbyt krótkie na to, żeby poznać miasto dogłębnie podczas jednej wizyty. Są jednak pewne punkty na mapie miasta, które znajdują się na każdej liście zwiedzania. Należą do nich:

  • Stare Miasto
  • Ostrów Tumski
  • Hala Stulecia
  • ZOO
  • Panorama Racławicka

Turystyka się rozwija

Na turystycznej mapie Wrocławia wciąż pojawiają się nowe punkty. Jedną z ciekawych form promocji miasta jest pomysł umieszczenia w różnych punktach miasta figurek krasnali. Jest to sposób na stworzenie ciekawej trasy turystycznej, na której nawet dzieci nie będą się nudzić. Inne ciekawe i warte zobaczenia atrakcje to np. Wrocławska Fontanna Multimedialna, Hydropolis, punkt widokowy na wieży Sky Tower czy Ogród Japoński. Ponadto Wrocław w swojej ofercie posiada wiele ciekawych wystaw np. kolejek, komputerów i gier komputerowych minionej epoki, egzotycznych zwierząt.

Wrocław dla każdego

Ze względu na bogactwo oferty i ciągły rozwój turystyki, a przy tym dbałość o wizerunek całego miasta, Wrocław jest miastem dobrze znanym w kraju, jak i zagranicą. Rokrocznie odwiedzany przez miliony turystów z całego świata, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.