19 cze Brak komentarzy admin Simbic , ,

Lato, to czas gdy wykorzystujemy zaplanowany wcześniej urlop. Już dużo wcześniej snujemy plany, gdzie spędzić ten wolny od pracy czas. Rozważamy wiele możliwości, kierując się upodobaniami, jak i zawartością portfela. Atrakcyjnym pod każdym względem i rozsądnym wyjściem będzie podjęcie decyzji o spędzeniu urlopu nad polskim morzem. Znajduje się tu wszystko, co może zaoferować nam zagranica. Kierując się tym warto spędzić swój letni urlop na przykład w Kołobrzegu. Kołobrzeg, to nadmorskie prawie 47 tysięczne miasto w północno-zachodniej Polsce.

Kołobrzeg, to miasto atrakcyjne nie tylko dla turystów, wczasowiczów, ale także dla kuracjuszy. Jest tu wiele plaż, gdzie można wypocząć i nabrać sił. A niczym nieograniczony dostęp do wody morskiej, która obfituje w jod i wpływa bardzo dobrze na drogi oddechowe jest z pożytkiem dla osób cierpiących, jak i dla zdrowych. W Kołobrzegu znajdują się trzy morskie kąpieliska. Na dodatek w Kołobrzegu, jak i w jego okolicach występują źródła wody mineralnej – Perła Bałtyku. Jak również lecznicze borowiny i solanki. Za pomocą tych dobrodziejstw natury można leczyć nie tylko drogi oddechowe, ale również choroby stawów i choroby krążenia. Oprócz tego Kołobrzeg posiada liczne atrakcje turystyczne i artystyczne.

Podczas lata Kołobrzeg jest miejscem, w którym odbywa się wiele koncertów. Jak i organizowane jest wiele wystaw o charakterze historycznym i artystycznym. Zainteresowani przeszłością Kołobrzegu mogą pogłębiać swoją wiedzę o tym mieście odwiedzając liczne muzea. Do zwiedzania jest wiele, bo przecież Kołobrzeg jest jedną z najstarszych osad na Pomorzu. Miejscowość powstała w dziewiątym wieku. A więc jest wiekowa i ma wiele ciekawych pamiątek z przeszłości, które oprócz plażowania i kąpieli morskich warto zobaczyć podczas urlopu. Najlepszym przykładem architektury gotyckiej w tym mieście jest Bazylika Mariańska, Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Ratusz Miejski, Baszta Lontowa, Gmach Poczty. Poza budynkami sakralnymi i świeckimi w stylu gotyckim są też inne budowle w stylu modernistycznym. Jak Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Ciekawym miejscem w Kołobrzegu jest molo, które posiada 220 metrów długości. Tym samym uzyskało miano najdłuższego żelbetonowego mola w Polsce. Pospacerować nad morzem można również Bulwarem Jana Szymańskiego. W mieście znajduje się również port handlowy z funkcją rybacką, jachtową i pasażerską.
Kołobrzeg rozwija się dzięki działalności turystycznej i uzdrowiskowej. Na terenie Kołobrzegu i okolic znajdują się liczne uzdrowiska i senatora.

Niedaleko Kołobrzegu znajduje się osada Dębki leżąca nad Morzem Bałtyckim, która również jest ciekawym miejscem letniskowym. Jest to wioska rybacka zamieszkała przez kilkudziesięciu mieszkańców. Wieś ta stanowi wspaniałe miejsce wypoczynkowe dla wczasowiczów. A także dla turystów interesujących się historią rybołówstwa. Gdyż znajduje się tu kilka dziewiętnastowiecznych chałup rybackich. A miłośników flory i fauny ucieszy to, że niedaleko wsi Dębki znajduje się rezerwat przyrody.